Tots els guanyadors dels Critics Choice Awards 2021

És el moment de la 26a edició dels Critics Choice Awards i, tot i que la cerimònia d'enguany pot semblar una mica diferent del que ha tingut en anys passats, encara hi ha molt poder d'estrella per mantenir-se centrat. Entre una ullada a la catifa vermella, feu una ullada als guanyadors dels premis d'enguany a continuació:


MILLOR FOTO

Da 5 sangs(Netflix)

El fons negre de Ma Rainey(Netflix)

Mank(Netflix)

Amenaçar(A24)


Notícies del món(Imatges universals)

Nomadland (Imatges de la llum de cerca)


Una nit a Miami(Amazon Studios)

Dona jove prometedora(Funcions del focus)


Sound of Metal (AmazonEstudis)

El judici dels 7 de Chicago(Netflix)

MILLOR ACTOR

Ben Affleck-El camí de tornada(Warner Bros.)

Ahmed Rice -So del metall(Amazon Studios)


Chadwick Boseman – El fons negre de Ma Rainey (Netflix)

Tom Hanks -Notícies del món(Imatges universals)

Anthony Hopkins -El pare(Sony Pictures Classics)

Delroy Lindo –Da 5 sangs(Netflix)

Gary Oldman -Mank(Netflix)

Steven Yeun -Amenaçar(A24)

MILLOR ACTRIU

Viola Davis –El fons negre de Ma Rainey(Netflix)

Segon dia -Els Estats Units contra Billie Holiday(Riu amunt)

Sidney Flanigan -Mai Poques vegades De vegades Sempre(Funcions del focus)

Vanessa Kirby -Peces de dona(Netflix)

Frances McDormand -Nomadland(Imatges de la llum de cerca)

Carey Mulligan - Dona jove prometedora (Funcions del focus)

Zendaia –Malcolm i Marie(Netflix)

MILLOR ACTOR SECUNDARI

Chadwick Boseman –Da 5 sangs(Netflix)

Sacha Baron Cohen –El judici dels 7 de Chicago(Netflix)

Daniel Kaluuya – Judes i el Messies Negre (Warner Bros.)

Bill Murray -A les roques(A24/Apple TV+)

Leslie Odom, Jr. -Una nit a Miami(Amazon Studios)

Paul Raci -So del metall(Amazon Studios)

MILLOR ACTRIU SECUNDARIA

Maria Bakalova - Borat La pel·lícula posterior (Amazon Studios)

Ellen Burstyn -Peces de dona(Netflix)

Glenn Close -Elegia Hillbilly(Netflix)

Olivia Colman -El pare(Sony Pictures Classics)

Amanda Seyfried -Mank(Netflix)

Yuh-Jung Youn -Amenaçar(A24)

MILLOR ACTOR / ACTRIU JOVE

Ryder Allen -Palmer(Apple TV+)

Ibrahima Gueye -La vida per davant(Netflix)

Alan Qui - Amenaçar (A24)

Talia Ryder -Mai Poques vegades De vegades Sempre(Funcions del focus)

Caoilinn Springall -El cel de mitjanit(Netflix)

Helena Zengel -Notícies del món(Imatges universals)

MILLOR CONJUNT D'ACTUACIÓ

Da 5 sangs(Netflix)

Judes i el Messies Negre(Warner Bros.)

El fons negre de Ma Rainey(Netflix)

Amenaçar(A24)

Una nit a Miami(Amazon Studios)

El judici dels 7 de Chicago (Netflix)

MILLOR DIRECTOR

Llegeix Isaac Chung –Amenaçar(A24)

Esmeralda Fennell -Dona jove prometedora(Funcions del focus)

David Fincher –Mank(Netflix)

Spike Lee -Da 5 sangs(Netflix)

Regina King -Una nit a Miami(Amazon Studios)

Aaron Sorkin -El judici dels 7 de Chicago(Netflix)

Chloe Zhao - Nomadland (Imatges de la llum de cerca)

MILLOR GUIÓ ORIGINAL

Llegeix Isaac Chung –Amenaçar(A24)

Esmeralda Fennell - Dona jove prometedora (Funcions del focus)

Jack Fincher -Mank(Netflix)

Eliza Hittman -Mai Poques vegades De vegades Sempre(Funcions del focus)

Darius Marder i Abraham Marder -So del metall(Amazon Studios)

Aaron Sorkin -El judici dels 7 de Chicago(Netflix)

MILLOR GUIÓ ADAPTAT

Paul Greengrass i Luke Davies -Notícies del món(Imatges universals)

Christopher Hampton i Florian Zeller -El pare(Sony Pictures Classics)

Kemp Powers -Una nit a Miami(Amazon Studios)

sac de dormir d'ós gran

Jon Raymond i Kelly Reichardt -Primera vaca(A24)

Ruben Santiago-Hudson -El fons negre de Ma Rainey(Netflix)

Chloe Zhao - Nomadland (Imatges de la llum de cerca)

MILLOR CINEMATOGRAFIA

Christopher Blauvelt -Primera vaca(A24)

Erik Messerschmidt -Mank(Netflix)

Lachlan Milne -Amenaçar(A24)

Joshua James Richards - Nomadland (Imatges de la llum de cerca)

Newton Thomas Sigel -Da 5 sangs(Netflix)

Hoyte Van Hoytema -Principi(Warner Bros.)

Dariusz Wolski -Notícies del món(Imatges universals)

MILLOR DISSENY DE PRODUCCIÓ

Cristina Casali, Charlotte Dirickx –La història personal de David Copperfield(Imatges de la llum de cerca)

David Crank, Elizabeth Keenan -Notícies del món(Imatges universals)

Nathan Crowley, Kathy Lucas -Principi(Warner Bros.)

Donald Graham Burt, Jan Pascale - Mank (Netflix)

Kave Quinn, Stella Fox -Emma(Funcions del focus)

Mark Ricker, Karen O'Hara i Diana Stoughton -El fons negre de Ma Rainey(Netflix)

MILLOR EDICIÓ

Alan Baumgarten - El judici dels 7 de Chicago (Netflix)

Kirk Baxter -Mank(Netflix)

Jennifer Lame -Principi(Warner Bros.)

Iorgos Lamprinos –El pare(Sony Pictures Classics)

Mikkel E. G. Nielsen - So del metall (Amazon Studios)

Chloe Zhao -Nomadland(Imatges de la llum de cerca)

MILLOR DISSENY DE VESTIU

Alexandra Byrne -Emma(Funcions del focus)

Bina Daigeler -Mulan(Disney)

Suzie Harman i Robert Worley -La història personal de David Copperfield(Imatges de la llum de cerca)

Ann Roth - El fons negre de Ma Rainey (Netflix)

Nancy Steiner -Dona jove prometedora(Funcions del focus)

Trish Summerville -Mank(Netflix)

MILLOR CABELL I MAQUILLATGE

Emma(Funcions del focus)

Elegia Hillbilly(Netflix)

El fons negre de Ma Rainey (Netflix)

Mank(Netflix)

Dona jove prometedora(Funcions del focus)

Els Estats Units contra Billie Holiday(Riu amunt)

MILLORS EFECTES VISUALS

Greyhound(Apple TV+)

L'home invisible(Imatges universals)

Mank(Netflix)

El cel de mitjanit(Netflix)

Mulan(Disney)

Principi (Warner Bros.)

Wonder Woman 1984(Warner Bros.)

MILLOR COMÈDIA

Borat La pel·lícula posterior(Amazon Studios)

La versió de quaranta anys(Netflix)

El rei de Staten Island(Imatges universals)

A les roques(A24/Apple TV+)

Palm Springs (Hulu i NEON)

El Prom(Netflix)

MILLOR PEL·LÍCULA EN LLENGUA ESTRANGERIA

Una altra ronda(Samuel Goldwyn Films)

Col·lectiu(Imatges de Magnolia)

La Llorona(esgarrifança)

La vida per davant(Netflix)

Amenaçar (A24)

Els dos(Imatges de Magnolia)

MILLOR CANÇÓ

'Tothom plora' -L'Avançada(Screen Media Films)

'Lluita per tu' -Judes i el Messies Negre(Warner Bros.)

'Husavik (la meva ciutat natal)' -Festival de la Cançó d'Eurovisió: La saga Story of Fire(Netflix)

'Jo sí (vist)' -La vida per davant(Netflix)

'Parla ara' - Una nit a Miami (Amazon Studios)

'Tigressa i Tweed' -Els Estats Units contra Billie Holiday(Riu amunt)

MILLOR PUNTUACIÓ

Alexandre Desplat -El cel de mitjanit(Netflix)

Ludwig Göransson -Principi(Warner Bros.)

James Newton Howard -Notícies del món(Imatges universals)

Emile Mosseri -Amenaçar(A24)

Trent Reznor i Atticus Ross -Mank (Netflix)

Trent Reznor, Atticus Ross i Jon Batiste - Ànima (Disney)

MILLOR SÈRIE DRAMA

Millor truca a Saül(AMC)

La Corona (Netflix)

La Bona Lluita(CBS Accés total)

País Lovecraft(HBO)

El Mandalorià(Disney+)

Ozark(Netflix)

Perry Mason(HBO)

Som nosaltres(NBC)

MILLOR ACTOR EN UNA SÈRIE DRAMA

Jason Bateman -Ozark(Netflix)

Sterling K. Brown -Som nosaltres(NBC)

Jonathan Majors -País Lovecraft(HBO)

Josh O'Connor - La Corona (Netflix)

Bob Odenkirk -Millor truca a Saül(AMC)

Matthew Rhys -Perry Mason(HBO)

MILLOR ACTRIU EN UNA SÈRIE DRAMA

Christine Baranski -La Bona Lluita(CBS Accés total)

Olivia Colman -La Corona(Netflix)

Emma Corrin – La Corona (Netflix)

Claire Danes -Pàtria(hora d'espectacle)

Laura Linney -Ozark(Netflix)

Jurnee Smollett -País Lovecraft(HBO)

MILLOR ACTOR SECUNDARI EN UNA SÈRIE DRAMA

Jonathan Banks -Millor truca a Saül(AMC)

Justin Hartley -Som nosaltres(NBC)

John Lithgow -Perry Mason(HBO)

Tobias Menzies -La Corona(Netflix)

Tom Pelphrey -Ozark(Netflix)

Michael K. Williams - País Lovecraft (HBO)

MILLOR ACTRIU DE REPARTI EN UNA SÈRIE DRAMA

Gillian Anderson - La Corona (Netflix)

Cynthia Erivo –El Foraster(HBO)

Julia Garner –Ozark(Netflix)

Janet McTeer -Ozark(Netflix)

Wunmi Mosaku -País Lovecraft(HBO)

Rhea Seehorn -Millor truca a Saül(AMC)

MILLOR SÈRIE DE COMÈDIA

Coses millors(FX)

L'assistent de vol(HBO Max)

mare(CBS)

PEN15(Riu amunt)

Marc(Riu amunt)

Schitt's Creek(Pop)

Ted Lasso (Apple TV+)

Què fem a les ombres(FX)

MILLOR ACTOR EN UNA SÈRIE DE COMÈDIA

Hank Azaria -Brockmire(IFC)

Matt Berry -Què fem a les ombres(FX)

Nicholas Hoult -El gran(Riu amunt)

Eugene Levy -Schitt's Creek(Pop)

Jason Sudeikis - Ted Lasso (Apple TV+)

Ramy Youssef -Marc(Riu amunt)

MILLOR ACTRIU EN UNA SÈRIE DE COMÈDIA

Pamela Adlon -Coses millors(FX)

Christina Applegate -Mort per a mi(Netflix)

Kaley Cuoco -L'assistent de vol(HBO Max)

Natasia Demetriou -Què fem a les ombres(FX)

Catherine O’Hara – Schitt's Creek (Pop)

Issa Rae -Insegur(HBO)

MILLOR ACTOR SECUNDARI EN UNA SÈRIE DE COMÈDIA

William Fichtner -mare(CBS)

Harvey Guillén –Què fem a les ombres(FX)

Daniel Levy – Schitt's Creek (Pop)

Alex Newell -Llista de reproducció extraordinària de Zoey(NBC)

Mark Proksch -Què fem a les ombres(FX)

Andrew Rannells -Dilluns negre(hora d'espectacle)

MILLOR ACTRIU DE REPARTI EN UNA SÈRIE DE COMÈDIA

Lecy Goranson -Els Conners(ABC)

Rita Moreno –Un dia a la vegada(Pop)

Annie Murphy -Schitt's Creek(Pop)

Ashley Park -Emily a París(Netflix)

Jaume Pressly –mare(CBS)

Hannah Waddingham - Ted Lasso (Apple TV+)

MILLOR SÈRIE LIMITADA

Et puc destruir(HBO)

Senyora Amèrica(FX)

Gent Normal(Riu amunt)

El complot contra Amèrica(HBO)

El Gambito de la Reina (Netflix)

Destral petita(Amazon Studios)

La Desfer(HBO)

Poc ortodox(Netflix)

MILLOR PEL·lícula REALITZADA PER A TELEVISIÓ

Mala educació(HBO)

Entre el món i jo(HBO)

Les germanes Clark: primeres dames de l'evangeli(Tota una vida)

Hamilton (Disney+)

L'amor de Sylvie(Amazon Studios)

Què significa per a mi la Constitució(Amazon Studios)

MILLOR ACTOR EN UNA SÈRIE LIMITADA O PEL·LÍCULA PER A TELEVISIÓ

John Boyega - Destral petita (Amazon Studios)

Hugh Grant -La Desfer(HBO)

Paul Mescal -Gent Normal(Riu amunt)

Chris Rock -Fargo(FX)

Mark Ruffalo -Sé que això és veritat(HBO)

Morgan Spector -El complot contra Amèrica(HBO)

MILLOR ACTRIU EN UNA SÈRIE LIMITADA O PEL·LÍCULA FET PER A TELEVISIÓ

Cate Blanchett -Senyora Amèrica(FX)

Michaela Coel -Et puc destruir(HBO)

Daisy Edgar-Jones -Gent Normal(Riu amunt)

Shira Haas -Poc ortodox(Netflix)

Anya Taylor-Joy - El Gambito de la Reina (Netflix)

Tessa Thompson -L'amor de Sylvie(Amazon Studios)

MILLOR ACTOR SECUNDARI EN UNA SÈRIE LIMITADA O PEL·LÍCULA FET PER A TELEVISIÓ

Daveed Diggs -El Bon Senyor Ocell(hora d'espectacle)

Joshua Caleb Johnson -El Bon Senyor Ocell(hora d'espectacle)

Dylan McDermott -Hollywood(Netflix)

Donald Sutherland - La Desfer (HBO)

Glynn Turman -Fargo(FX)

John Turturro -El complot contra Amèrica(HBO)

MILLOR ACTRIU DE REPARTI EN UNA SÈRIE LIMITADA O PEL·LÍCULA REALITZADA PER A TELEVISIÓ

Uzo Aduba - Senyora Amèrica (FX)

Betsy Brandt -Ànimes bessones(AMC)

Marielle Heller -El Gambito de la Reina(Netflix)

Margo Martindale -Senyora Amèrica(FX)

Winona Ryder -El complot contra Amèrica(HBO)

Tracey Ullman -Senyora Amèrica(FX)

MILLOR TALK SHOW

Desus & Mero(hora d'espectacle)

Full Frontal amb Samantha Bee(TBS)

L'espectacle Kelly Clarkson(NBC/Sindicat)

Late Night amb Seth Meyers (NBC)

The Late Show amb Stephen Colbert(CBS)

Xerrada Taula Roja(Facebook Watch)

MILLOR ESPECIAL DE COMÈDIA

Fortune Feimster: dolç i salat(Netflix)

Hannah Gadsby: Douglas(Netflix)

Jerry Seinfeld: 23 hores per matar (Netflix)

Marc Maron: End Times Fun(Netflix)

Michelle Buteau: Benvingut a Buteaupia (Netflix)

Patton Oswalt: M'encanta tot(Netflix)

MILLOR SÈRIE DE FORMA CURTA

Els diaris d'Andy Cohen(Qui)

Better Call Saul: entrenament ètic amb Kim Wexler (AMC/Youtube)

Assassinats de Mapleworth(Qui)

Nikki Fre$h(Qui)

Reno 911!(Qui)

Aclarint la notícia(CBS Accés total)


  • La imatge pot contenir Roba Roba Vestit Persona humana Vestit de nit Vestit de moda Bata Vestit de núvia i de núvia
  • La imatge pot contenir Roba Roba Vestit de nit Vestit de moda Bata Vestit de persona humana Vestit de núvia i de núvia
  • La imatge pot contenir Roba Roba Persona humana Màniga Pantalons Ulleres de sol Accessoris i accessoris